Dlaczego jest mi potrzebne ubezpieczenie DEFEND Gap?

0
559

Statystycznie, średnio co 6 minut dochodzi do wypadku na drodze (szkoda całkowita), a średnio co godzinę dochodzi do kradzieży auta, z czego tylko 20% udaje się policji odzyskać! Czy zastanawiałeś się ile byś stracił, gdyby to Twój samochód złodzieje wzięli sobie na cel? Pewnie masz polisę AC, może nawet z opcją gwarantowanej sumy ubezpieczenia, tylko co z tego, jeżeli ta nie działa w przypadku szkody likwidowanej z polisy sprawcy, a w pierwszych 3 latach użytkowania auto traci nawet 50% wartości fakturowej, przy czym tylko w pierwszym roku jest to spadek ponad 20%.  Ubezpieczenie DEFEND Gap pokryje spadek wartości Twojego pojazdu, którego odszkodowanie z polisy AC nie pokrywa. Dzięki temu szybko wrócisz na drogę, do biznesu, wyjedziesz na wakacje!

Przykład:

Paweł kupił swojego ukochanego VW Tiguan w 2017 roku za 137 000 zł. W tym roku mijają 4 lata prawie bezawaryjnej jazdy, a średnia rynkowa auta jakim Paweł jeździ, to kwota rzędu 89 000 zł (wg portali aukcyjnych). W nocy spod bloku na warszawskim Bemowie złodzieje „pożyczyli” sobie auto Pawła. Najpierw było zdziwienie, ale jak to?! Przecież był auto-alarm, tyle osób mieszka w tych blokach! Później prawdziwy szok, gdy likwidator przysłał wycenę na 89 000 zł i wyjaśnił, że polisa AC pokrywa tylko wartość rynkową auta z dnia szkody i jeżeli Paweł się z tym nie zgadza to może się odwołać, ale kalkulatory rynkowe wyraźnie wskazują na 89 000 zł. Paweł pamięta te emocje, kiedy z żoną wybierali swój samochód, tuż przez porodem, chciał mieć bezpieczne auto dla rodziny. Bez polisy DEFEND Gap Paweł stracił 48 000 zł, ponieważ na tyle likwidator wycenił spadek wartości od nowości. Przez to, że po drodze były inne wydatki i nie udało się uzbierać oszczędności – koniecznym będzie zakup auto używanego i to starszego, żeby jeszcze zostało na serwis, wymianę oleju oraz ubezpieczenie. Kupno używanego samochodu to jak kupno cudzych problemów, na które bez polisy GAP Paweł jest skazany.

AC + DEFEND Gap = 100% wartości auta

GAP nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, jednak niektóre firmy leasingowe będą wymagać takiego zabezpieczenia na wypadek szkody całkowitej lub kradzieży. Należy pamiętać o karze umownej za przedwczesne zerwanie umowy leasingowej, którą będziemy zmuszeni opłacić. Dlatego GAP jest formą zabezpieczenia zarówno dla leasingobiorcy jak i leasingodawcy. W przypadku kupna auta za gotówkę lub w kredycie zabezpieczamy sami siebie, a w zasadzie nasz portfel, który byłby mocno nadwyrężony, jeśli musielibyśmy spłacać dalej raty za auto, którego nie mamy. GAP uzupełnia nam to czego nie wypłaca OC + AC.

Firma DEFEND jako jedyna na rynku Polskim oferuje ubezpieczenie GAP dla posiadaczy aut używanych bez konieczności posiadania polisy AC. Ubezpieczyć możemy nie tylko auto, ale również motocykl, pojazd ciężarowy, przyczepę czy kampera.  Wybierz najlepszy wariant GAP dla siebie:

GAP Fakturowy – polisa gwarantuje pokrycie straty finansowej w postaci różnicy pomiędzy wartością zakupową samochodu, a odszkodowaniem otrzymanym z polisy AC / OC sprawcy.

GAP Finansowy – przeznaczony jest dla klientów firmowych, którzy zakupili pojazd w leasingu. Odszkodowanie w tym przypadku zapewnia pokrycie kosztów związanych z zamknięciem umowy leasingu po szkodzie całkowitej.

GAP Casco – najczęściej wybierany wariant przez klientów indywidualnych. Wartość auta jaką zabezpieczamy, to ta ze wznawianej polisy AC. Samochód nie musi być w leasingu, aby skorzystać z ubezpieczenia Gap.

GAP Direct – najbardziej uniwersalna formuła Gap na rynku, nie wymaga, aby kierowca miał wykupioną polisę AC. Do tego wariantu mogą przystąpić właściciele nawet 10-o letnich samochodów osobowych, dostawczych, motocykli i kamperów. Firma DEFEND Insurance jest jedynym dostawcą GAP polskim rynku, do którego można przystąpić w każdej chwili bez względu czy auto jest w leasingu czy zostało zakupione za gotówkę.

Który wariant Gap jest najlepszy dla Ciebie? Chciałbyś poznać więcej zalet, a może sprawdzić jak korzystnie wypadają składki za ubezpieczenie DEFEND Gap? Skorzystaj z przygotowanego kalkulatora na stronie www.gaponline.pl i wybierz najlepszą ofertę dla siebie. Kup online, także na raty.

Specjalna oferta dla naszych czytelników KOD RABATOWY: GAPFB-10% na www.gaponline.pl

#DEFENDgap #GAPonline #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect #ZawszeNowy #DEFENDinsurance