Wyścigi F1

0
1171

W ostatnich latach popularność wyścigów Formuły 1 lub F1 wzrosła. Naprawdę nie jest tak trudno dostrzec atrakcyjność tego sportu dla fanów w każdym wieku. Wyścigi F1 stały się odosobnionym sportem dla bogatych ludzi, głównie w Europie, i stały się międzynarodowym fenomenem.

Najbardziej oczywistym powodem rosnącej popularności jest wyjątkowość samochodów. Niektóre z najdroższych samochodów na świecie od wysokiej klasy producentów są tworzone tylko na wyścigi F1. Samochody Formuły 1 są konstruowane w taki sposób, aby podlegały wielu karom, szczególnie na oponach. Wiele uwagi i przemyślenia dotyczy nie tylko konstrukcji mechanicznej, ale także wyglądu fizycznego. Czerwony wydaje się być popularną opcją samochodu wyścigowego F1.

Najwyższa prędkość, z jaką osiągają kierowcy, zdecydowanie przyciąga miłośników samochodów, którzy potrafią docenić wydajną maszynę. Większość kierowców może osiągnąć prędkości do 108 km / h, a czasem nawet więcej. Fani mogą zobaczyć te niezwykle skomplikowane podwozia i silniki w akcji, ilekroć samochód jedzie obok nich na torze. Zanim rozpocznie się większość Grand Prix, emocje związane z wydarzeniem zwykle zaczynają się na długo przed machnięciem flagi startowej.

Fani przybywający na początku wyścigu mogą zobaczyć wyścigi kwalifikacyjne między kierowcami, treningi na torze, a także zaplanowaną i nieplanowaną konserwację samochodów. Sam tor może być dość zawiłym elementem wyścigu. Na tych torach dodaje się wiele zwrotów akcji, które czasami składają się z asfaltu lub mogą mieć miejsce na normalnych zamkniętych ulicach.

Produkty tego sportu napędzają również popularność wyścigów F1. Inspirowane wyścigami czapki, koszulki, t-shirty, a także plakaty i inne pamiątki są dostępne dla naprawdę oddanych fanów – w cenie. Głównymi producentami produktów są firmy zajmujące się samochodami sportowymi. Są to te same firmy, których reputacja odrzuciła popularność wyścigów F1.

Oprócz popularności samych wyścigów F1, wielu kierowców samochodów F1 stało się osobistymi celebrytami. Mają sportowe mundury do noszenia, a nawet bardziej sportowe samochody, które są produkowane przez najlepszych producentów samochodów na świecie. Europejscy kierowcy historycznie zdominowali mistrzowskie poziomy tego sportu. Fakt ten może przyczynić się do mniejszej popularności wyścigów F1 w Ameryce. Popularność kierowców wyścigowych F1 jest bardziej widoczna w krajach poza Ameryką.

Chociaż wyścigi Formuły 1 miały swój oficjalny debiut w Europie, Amerykanie szybko doceniają ich atrakcyjność. Tradycyjne wyścigi już nie przesłaniają wyścigów F1 z losowaniem. Popularność wyścigów F1 można zauważyć po liczbie wyścigów, które odbywają się obecnie w Ameryce. W 2005 r. W Stanach Zjednoczonych odbyło się 19 oficjalnych wyścigów Formuły 1. Fakt ten oraz fakt, że kraje tak odległe jak Malezja, Węgry i Japonia, aby wymienić tylko kilka, uczestniczą w udowodnieniu rosnącej popularności wyścigów F1, są siłą napędową.