Przyszli technicy samochodowi mogą liczyć na dobre wynagrodzenia

0
1002

Kariera w branży usług motoryzacyjnych może być bardzo satysfakcjonująca, nie mówiąc już o lukratywnym. W rzeczywistości, ponieważ technicy motoryzacyjni muszą dobrze znać zaawansowaną technologię i systemy komputerowe współczesnych pojazdów, mogą zarobić znaczną pensję w wysokości od 58 000 do 108 000 USD.

Rosnącą liczbę miejsc pracy dla wykwalifikowanych techników serwisowych można przypisać zarówno rosnącej liczbie pojazdów na drodze, jak i większemu wykorzystaniu elektroniki i komputerów w dzisiejszych samochodach i ciężarówkach.

Amerykański Departament Pracy niedawno przyznał 2,2 miliona dolarów na Automotive Youth Education System, partnerstwo między producentami samochodów, lokalnymi przedstawicielstwami i wybranymi szkołami, które ma na celu zachęcenie młodych ludzi do rozważenia satysfakcjonującej kariery w detalicznym serwisie lub naprawie motoryzacyjnej. Program AYES przygotowuje studentów do rozpoczęcia kariery zawodowej lub zaawansowanych studiów z zakresu technologii motoryzacyjnej.

„Technologia usług motoryzacyjnych to doskonała i satysfakcjonująca szansa na karierę dla młodych mężczyzn i kobiet” – powiedział Larry Cummings, prezes i dyrektor generalny AYES. „Wierzcie lub nie, dzisiejsze samochody i ciężarówki Chrysler, Jeep i Dodge zawierają więcej technologii niż statek kosmiczny Apollo, który przewoził astronautów na Księżyc iz powrotem. Kariera w branży usług motoryzacyjnych wymaga intensywnego i intensywnego szkolenia”.

Program AYES jest przedstawiany uczniom w uczestniczących szkołach w młodym roku. Oprócz podjęcia wymaganych kursów akademickich w celu zdobycia dyplomów szkół średnich, uczniowie biorą udział w trudnych kursach z zakresu podstawowej technologii motoryzacyjnej lub napraw i napraw powypadkowych.

Kwalifikujący się studenci odbywają następnie staże w przedstawicielstwach handlowych, gdzie rozwijają swoje umiejętności pod okiem doświadczonych techników. Po ukończeniu szkoły średniej i uzyskaniu certyfikatu AYES są przygotowani do podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin lub do uzyskania wykształcenia technicznego.