Jak uchronić auto przed spadkiem wartości?

0
341

Co do zasady pojazdy, w tym także samochody osobowe są aktywami, które stosunkowo szybko tracą na wartości. Fakt, ten raczej jest znany każdemu posiadaczowi samochodu. Jednak mimo wszystko mało kto zastanawia się czy da się ubezpieczyć od spadku wartości auta. Okazuje się, że z DEFEND Gap tak.

Już po pierwszych 3 latach auto może stracić 50% swojej początkowej wartości

Właściciel samochodu, który obliczy sobie, ile straciło jego auto na przestrzeni kilku lat może poczuć, że utracił sporo gotówki inwestując w samochód. Bowiem okazuje się, że nowe samochody osobowe zakupione z salonu już podczas pierwszych trzech lat użytkowania tracą nawet 50% swojej wartości.  Na pewno nie jest to dobra informacja dla osób, które kupiły nowe auto. Jednocześnie jest to jeszcze gorsza informacja dla osób, które spotkał wypadek drogowy lub kradzież pojazdu. Konsekwencje takiego przykrego zdarzenia są tym gorsze, że nawet gdy wypadek nie jest spowodowany z naszej winy oraz mamy wykupione aktywne ubezpieczenie OC/AC to mimo wszystko nie otrzymamy odszkodowania, które pokryje poniesione straty. Jak to możliwe? Zazwyczaj zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie, które jest równe wartości rynkowej pojazdu z momentu powstania szkody. Zatem wystarczy prosta kalkulacja by zauważyć, że już po 3 latach, gdy cena auta spada nawet o 50% w razie poważnego wypadku lub co więcej kradzieży auta otrzymamy zaledwie połowę tego co zapłaciliśmy za samochód w momencie zakupu.

Ubezpieczenie DEFEND Gap to zaawansowana ochrona przed spadkiem wartości

Dzięki ubezpieczeniu DEFEND Gap poza wypłatą standardowego ubezpieczenia z polisy AC lub OC sprawcy poszkodowany otrzymuje dodatkowe świadczenie. Jest to kwota, która wyrównuje wysokość otrzymanego odszkodowania w stosunku do początkowej wartości pojazdu. W efekcie nabywca pojazdu jest w pełni ubezpieczony na wypadek wypadku lub kradzieży auta. Jest to rozwiązanie w szczególności polecane nabywcom nowych samochodów, które są narażone na szybką utratę wartości.

Więcej na temat zasady działania DEFEND Gap można przeczytać na https://gaponline.pl/

#DEFENDgap #DEFENDinsurance #GAPonline #ZawszeNowy #GapFakturowy #GAPdoLeasingu #GapDirect